×

Temperli Kapı Camları

Temperli Kapı Camları

Temperli camların kullanım alanları güvenlik emniyet gerektiren alanlarda yoğunluk gösterir. Bu nedenle de arabaların çeşitli kısımlarında bu cam ürünlerinden yararlanılır. Temperli kapı camları arabaların dikey açılıp kapanabilen cam kısımlarında tercih edilen ürünlerdendir. Hafif silindirik bir yapıya sahip olan bu camların arabalarda ön kapıda ya da arka kapıda kullanımı tercih edilir.

Temperli kapı camları dikey hareketin gerçekleştirilmesi için çeşitli delik ve aparatlara sahiptir. Hafif bombeli yapısı çeşitli görüş risklerine neden olabilir. Bu nedenle de ön tarafa yapılan temperli kapıların yüzde yetmiş beş oranında ışık geçirgenliğinin olması gerekir. Görüş alanının sağlanması aşamasında bu değerler emniyetli bir sürüş için de önemlidir.

Temperli Kapı Camları ve Faydaları

İnsanların bu kapılar ile olası kazalardan uzak durması mümkün olur. Örneğin kazalarda ortaya çıkan yaralanmaları gidermek için ya da kazalarda cam kırıklarının tesirini en aza indirmek için Temperli kapı camları kullanımı söz konusu olur. Bunun dışında yüksek sıcaklık değerlerine göre dizayn edilen çeşitleri çeşitli endüstriyel alanlarda da kullanılabilir.

Günümüzde bu nedenlerden dolayı birçok alanda kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır. Aynı zamanda bu temperli camların yaygın kullanımı ile birlikte estetik ve dayanıklılık birlikte sağlanmış olur. Yüksek katlı binalarda bu özellikleri ile ön plana  çıkan bu camlar birçok yapısal ve endüstriyel araç ve gereçte de tercih edilegelmektedir. Ülkemizde de birçok alanda kullanılmaktadır.

 

DİĞER ÜRÜNLERİMİZ