×

Temperli Arka Camlar

Temperli Arka Camlar

Cam insanlar için önemli bir teknoloji olmakla birlikte aynı zamanda yaralanmalara da neden olabilmektedir. Günümüzde cam teknolojilerinin kullanımı ile birlikte yüksek işleme özellikleri olan ve daha iyi dayanım gösteren ürünler ön plana çıkmıştır. bu ürünler arasında yer alan temperli arka camlar kaza anında birçok minik parçacığa bölünerek kazalarda yaralanmaların ortadan kalkmasına neden olur.

Bunun yanında arka camlarda otobüs yan camlarında ya da fırın camlarında temperli camlar kullanılagelmektedir. Bu camlar yüksek basınç altında yüksek sıcaklık değerlerine göre hazırlanmakla birlikte aynı zamanda kırılmaz özellikler taşımazlar. Bu ürünlerin kullanımı ile birlikte camların dağılma anında bir şarapnel parçası gibi dağılmasının önüne geçilmiş olur.

Temperli Camlar ve Özellikleri

Temperli arka camlar arabalarda kullanılan önemli yapı elemanları arasında yer alır. Bu camlar lamine camlara göre daha hafif ve daha ucuz camlar arasındadır. Bunun yanında kullanım yeri olarak her iki camın da farklı amaçlar için kullanımı söz konusudur. Yakıt verimliliği istenilen alanlarda kullanılan bir cam çeşididir.

Emniyet, güvenlik ve ses yalıtımı için temperli arka camlar kullanılagelmektedir. Bunun yanında arabalarda kelebek camlarında ve başka güvenlik gerektiren alanlarda bu yapılardan yararlanılır. Bu camlar yüksek mukavemet yanı sıra dağılma sırasında kişinin en az zarar görmesini garanti altına almaya imkan tanıyan bir yapıya sahiptir. Bu nedenle de kullanım alanları genişlik göstermektedir.

DİĞER ÜRÜNLERİMİZ