×

Lamine Ön Camlar

Lamine Ön Camlar

Cam teknolojilerinde farklı örnekler mevcuttur. Bu örnekler arasında lamine örnekler başta gelir. Özellikle değişik dışsal faktörler nedeni ile cam ürünlerinde ortaya çıkan kırılmaların önüne geçmek ve yaralanmaların ortadan kaldırılması için son zamanlarda lamine ön camlar kullanıma alınmıştır. Bu cam çeşidi klasik cam işleme teknolojilerinden farklı özellikler taşıdığından dolayı araçlarda ortaya çıkan kazalardan korunmak için tercih edilir.

Aynı zamanda bu camların kullanımı ile birlikte araçlarda ön camlarda çarpışma ile insanların zarar görmesi de engellenmiş olur. Yüksek basınç altında iki farklı cam yapının bir araya getirilmesi ile oluşturulan bu camlarda farklı katmanlar bulunduğundan dolayı camların aşırı derecede parçalanması mümkün olmaz. Bu nedenle insan ve mal güvenliği için lamine ön camlar kullanılır.

Lamine Ön Camlar ve Faydaları

Lamine ön camlar darbe emme özelliği taşıdığından insan hayatını kurtarıcı özellikler taşır. Bir kaza anında kişinin camdan fırlamasını azami seviyede engelleyen bu yapılar içerisinde bulunan PVB yapısı nedeni ile de kolay kolay dağılmazlar. Yüksek hızlı çarpışmalarda yaralanmalara neden olan en büyük etmen cam parçaları olduğundan bu camların özel dizaynı yaralanmaları engeller.

Aynı zamanda bu yapıların kullanım alanları esneklik gerektiren çeşitli alanlarda da ön plana çıkar. Günümüzde bu ön camların kullanımı faydaları nedeni ile yaygınlık göstermektedir. Aynı zamanda bu camların kullanımı ile birlikte endüstriyel amaçlar da hayata geçirilmiş olur. Günümüzde bu nedenlerden dolayı birçok alanda tercih edilir.

DİĞER ÜRÜNLERİMİZ